Redakcja tekstów

Profesjonalna redakcja i korekta tekstów

Zamów korektę: erqnxpwn@ormoyrqh.cy i nie zapomnij dołączyć tekstu. Wycena jest darmowa!

Porozmawiaj z redaktorem online lub telefonicznie 502 526 076

Jak wygląda redakcja tekstów - przykład 1 Jak wygląda redakcja tekstów - przykład 2

Redakcję wykonuje się przed oddaniem tekstu do wydawnictwa czy do druku. W samym wydawnictwie redaguje się teksty przed łamaniem, robi się wtedy także adiustację. Redaktor współpracuje z autorem (lub redaktorem prowadzącym edycję, zależnie od zwyczajów wydawnictwa), ponieważ czasem w istotny sposób wpływa na zmianę tekstu; po redakcji tekst wraca do autora, do korekty autorskiej.

Redakcja tekstu polega na poprawianiu błędów: logicznych (budowy zdań, akapitów, rozdziałów, całej pracy), stylistycznych (retorycznych, frazeologicznych, składniowych, leksykalnych, likwiduje się powtórzenia), merytorycznych z zakresu wiedzy ogólnej (dat wydarzeń, nazw geograficznych, nazw własnych, skrótów itp.) oraz ujednolica się zapisy językowe w całym tekście (skróty, nazwy, formę liczebników, dat itd.), style pisma, opisy tabel, rysunków, wykresów, zapisy tytułów i nagłówków oraz przypisów.

Tak samo jak korektę tekstów, redakcję robi się w komputerze w programie Word po włączeniu funkcji śledzenia zmian – program sam nanosi odpowiednie oznaczenia.

Redagowane u nas teksty mogą być formatowane przez nas i dostosowywane do wymogów wydawcy lub uczelni.

Porady

 

Redaktor on-line

 tel. 502 526 076

erqnxpwn@ormoyrqh.cy
Bez błędu - redakcja i korekta tekstów Bez błędu